«Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.»

ст.11 Конституції України

«..громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства..»

ст.53 Конституції України

«До національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою».

Закон України «Про національні меншини в Україні»

«Кількість представників національних (етнічних) меншин в Україні становить 10 млн 757тис.456 осіб, або 22.2 % від усіх жителів України».

Всеукраїнський перепис населення, 2001 р.

Особливістю національного складу населення України є його багатонаціональність. За даними Всеукраїнського перепису населення на території країни проживають представники понад 130 національностей і народностей.

Всеукраїнський перепис населення, 2001 р.

Найчисельнішими з них є українці, росіяни, білоруси, молдавани, кримські татари, болгари, угорці, румуни, поляки, євреї, вірмени, греки та ін.

Всеукраїнський перепис населення, 2001 р

Україна підтримує мови таких національних меншин: білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, російської, румунської, словацької й угорської.

Закон України «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин»

Близько ста етнічних меншин та їх мова є невід’ємною частиною українського соціуму та культурного коду держави. Але як добре знаємо ми їх походження і культуру, здобутки і проблеми, минуле і сьогодення?

Етнічна мозаїка України – це проект зі сценарної розробки та препродакшену 8 анімаційних роликів, що розповідають на загал про етнічні спільноти, що проживають на території України (німців, кримських татар, ромів, греків тощо). Цей проект – це спроба стисло показати історію та внесок етнічних меншин у розвиток України

Партнери проекту

Громадська організація «Всеукраїнське об'єднання Німецька молодь в Україні»

MinimalMovie

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Студія веб-розробки MC Design

Рада національних спільнот України

Рада німців України

Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін

Федерація грецьких товариств України

Асоціація Українських Германістів (АУГ)

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду